החלמה מכאבי ראש וצוואר כרוניים – הסיפור של נדב

אם התמודדתם בעבר או גם היום עם כאבים כרוניים והתייאשתם כבר מלמצוא דרכים יצירתיות לטפל בכאב ראש או כאבי מפרקים אחרים או להיות תלויים במשככי כאבים – כדאי שתשמעו את הסיפור של נדב שנאלץ להפסיק לימודים אקדמאים בגלל כאבי ראש וצוואר כרוניים… בעקבות שינוי הרגלי חייו ותפריט ארוחת הבוקר שלו – כל הכאבים שלו נעלמו תוך מספר ימים (!) העדות המלאה של נדב כאן לפניכם:

ההיכרות שלי עם יאיר גת

יאיר גת הוא חבר יקר מאד: הכרנו לפני כ-16 שנים כשלמדנו ביחד באוניברסיטת בן גוריון בפקולטה להנדסה. אני זוכר שיאיר היה בתהליך של למידה עצמית בנושאי בריאות ותזונה והיו לנו שיחות משותפות בנושא. בסופו של דבר לא ייחסתי לתחום חשיבות מיוחדת.

כאבי ראש וצוואר כרוניים

במהלך השנה השלישית לתואר התחלתי לסבול מכאב ולחץ בצוואר העליון, באזור הנמצא בקו האוזניים. בתחילה חשבתי שהכאב הוא באזור הראש ולקח לי זמן רב להבין כי המקור בצוואר העליון. הכאב החל להתחזק, הייתה תחושה של משהו נפוח שפועם באזור זה. הכאב והנפיחות היו מאוד קשים והורידו משמעותית את איכות חיי עד כדי כך שנאלצתי לקחת הפסקה מהלימודים.

לא קבלתי מענה משום גורם רפואי

עשיתי את כל הבדיקות האפשריות: סיטי, אם אר איי, אולטרה-סאונד. ביקרתי אצל הרופאים הבכירים ביותר כמעט בכל תחום קשור: אורתופדיה, נוירולוגיה, אף -אוזן- גרון, פה ולסת, ראומטולוגיה והרשימה ארוכה. כמו כן, מלבד פיזיותרפיה, ניסיתי כמעט כל טיפול אלטרנטיבי: דיקור, אוסטאופתיה, כירופרקטיקה, שיאצו, ביו-פידבק, ריברסינג ובעצם מה לא.
הבדיקות לא העלו שום ממצא, לרופאים לא הייתה שום הבחנה קונקרטית ואף טיפול לא עזר. התסכול היה גדול מאד ולמעשה התחלתי “להתרגל” ולהשלים עם הכאב. בעזרת כדורים שנוירולוג רשם לי הצלחתי לחזור לתפקד אך המשכתי להרגיש בעוצמה את הכאב ולא הצלחתי להשתחרר ממנו במשך שנים רבות.

גיליתי את עולם הבריאות הטבעית

בקו מקביל, יאיר התחיל להתעסק בבריאות ותזונה באופן מקצועי. לא פניתי לשירותיו כי לא ראיתי אז שום קשר בין תזונה לכאבים, בטח שלא באזור הצוואר. מה שכן, שמתי לב שיאיר השתחרר מבעיות בריאותיות שהטרידו אותו, מצליח לשמור על בטן שטוחה ועל אנרגיות גבוהות בעוד שאני ועוד לא מעט הסובבים אותי צועדים בכיוון הפוך.

אני חושב שהדוגמה האישית שיאיר נתן גרמה לי להתעניין בנושאי הבריאות והתזונה. יאיר הכווין אותי למקורות ידע והתחלתי לצפות בהרצאות של הרב יובל אשרוב, גדעון רון ושאר מומחים בארץ ומהעולם בתחום הבריאות הטבעית.
המוטיבציה שלי הייתה שיפור רמות האנרגיה וירידה במשקל. לא ציפיתי לדבר בעניין הכאבים.

איך הצלחתי לרפא את עצמי ולהפסיק לצרוך תרופות דרך טיפול טבעי

מאז שזכרתי את עצמי הייתי קם בבוקר לארוחה מפנקת ועשירה בלי קשר לתחושות רעב. כך הורגלתי.
הארוחות כללו לחם עם גבינה/ביצה/טונה, סלט ירקות, קפה ואיזה פרי או משהו מתוק לסיום. באחד הסרטונים בהם צפיתי בתחום הבריאות הטבעית, נאמר שלא מומלץ לאכול אם אין תחושת רעב. בוקר אחד קמתי, לא חשתי רעב והחלטתי לא לאכול, המשכתי לשכב במיטה. לאחר 3 שעות בערך התחלתי להרגיש שהאזור הנפוח בצוואר מתחיל להתמוסס ולהתנקז מטה לאורך עמוד השדרה. צבטתי לעצמי באוזן, האם יכול להיות שאני חולם? האם יכול להיות שהכאב הזה פשוט עבר? לקח זמן עד שהבנתי שאכן כך.
כן, בשלוש שעות של אי אכילה בבוקר הנפיחות התמוססה והכאב שליווה והגביל אותי במשך שנים עבר לגמרי!
זה הרגיש כמו נס ונשארתי בהלם כמעט שבוע ממה שקרה. גיליתי בדיעבד שההסבר הוא שאכילה ובעיקר אכילה
כבדה לוקחת מהגוף משאבי אנרגיה רבים ומפריעה לו להתפנות לתהליכי ריפוי שהוא יודע לעשות באופן
טבעי. מי שמבין בריאות טבעית יודע שזה לא נס, ככה עובד הגוף. הנס הוא שנחשפתי לידע הזה.

בימים שאחרי התחלתי לשים לב יותר לתזונה שלי ולהתעניין עוד בבריאות טבעית. הבנתי שיש כמה הרגלים באכילה שמחזירים לי את הנפיחות והכאב והם: מזון מן החי, צריכה מוגזמת של שומנים ואכילה מופרזת באופן כללי. יאיר הסב את תשומת ליבי לחשיבות הפחתת השומנים וחשף אותי לכמות השומנים המרובה שקיימת במזונות שנחשבים בריאים כגון שמן זית, טחינה ואגוזים.
לאט לאט אימצתי תזונה טבעונית וצמצמתי צריכה של שומנים. דבר נוסף שעזר לי מאד הוא אכילה מודעת: אכילה בה יושבים לבד, מתנתקים מהסחות דעת של מדיה ומחשבות – וממקדים תשומת לב ללעיסות. תהליך זה מביא לעיכול טוב יותר ולהפחתה טבעית
בכמות האוכל בארוחה. 
מלבד הכאבים שחלפו, ירדתי בערך 15 ק”ג בלי להתאמץ ורמות האנרגיה שלי עלו משמעותיתהיום, אין לי יותר כאב ונפיחות בצוואר או בכל אזור אחר ואני לא נזקק יותר לכדורים נגד הכאב. בכל אופן, אני עדיין בחקירה של השפעת התזונה על הבריאות כי מרגיש שיש לי עוד לאן להשתפר בתחומים אחרים של בריאות.

שליחות אמיתית

אני רוצה להודות ליאיר על כך שהאיר לי דרך כל כך משמעותית בחיי. על כך שהוא עדיין מהווה דוגמה אישית
לבריאות ולהתמדה באורך חיים בריא.
לעזור ולהדריך אנשים להחזיר לעצמם את הבריאות זו שליחות אמיתית – ואולי העבודה החשובה ביותר.
אני עוקב אחרי יאיר ועד לכך שלמרות שכבר עשה הסמכות רשמיות ורציניות בתחום, הוא לא מפסיק ללמוד וממשיך להשתלם בכלים מתקדמים, לצבור ניסיון והצלחות רבות עם מטופלים.

מקווה שדברי יהיו לעזר לכל אדם המתמודד עם קושי בריאותי,
נדב.

טיפול טבעי יכול לעזור גם לך עם כאבי ראש וצוואר כרוניים

השאירו פרטים לתיאום שיחת ייעוץ ראשונית
ללא עלות:

לקריאה והעמקה נוספת:

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email