החלמה מקוליטיס כיבית

לפני שלוש שנים הגוף שלי התחיל לזעוק לעזרה: רעלים נפשיים וגופניים שהצטברו אצלי חיפשו כל דרך אפשרית לצאת מגופי. כל אלה התבטאו אצלי במה שמכונה בפי הרפואה הקונבנציונלית בתור “קוליטיס כיבית”. בתור ילדה בת 22, הבשורה שנחתה עליי כעובדה בלתי ניתנת לשינוי היא שהמחלה כרונית, ושהדרך היחידה לחיות איתה היא נטילת סטרואידים ואנטיביוטיקה למשך שארית חיי.

לאחר שבוע של נטילת אנטיביוטיקה המצב שלי רק הדרדר. למזלי, הגוף שלי דחה מכל וכל את ה”תרופות” שניתנו לי, וכך מצאתי את עצמי מחפשת אחר דרך חלופית להרגעת הסימפטומים. הרבה טכניקות ושיטות אלטרנטיביות עזרו לי להרגעתם, דרך הומיאופתיה, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, מקרוביוטיקה, נטורופתיה והרבה תוספי תזונה. הגעתי למצב של איזון יחסי, הסימפטומים היו “רדומים” רוב הזמן ורק לעתים התפרצו וחזרו. בשלב הזה כבר שיניתי הרבה הרגלים באורח החיים שלי, אך עדיין לא הבנתי שמה שיוביל לריפוי מלא הוא לא “טאטוא” הסימפטומים מתחת לשטיח והתמקדות רק בהיבט הפיזיולוגי-תזונתי של גופי, אלא מכלול הפרמטרים הנפשיים-פסיכולוגיים ביחד עם תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

בשנה שעברה חלה הדרדרות רצינית במצבי. חוויתי התקף חמור מאוד שלא עבר חודשים רבים. הגוף שלי לא יכול היה לסבול שום סוג של מזון, השלשולים והדימומים היו נוראיים, חוויתי כאבים חזקים, אכזבות, האשמות עצמיות, חוסר יכולת לתפקד. ככל שהזמן עבר ולא הצלחתי להשיג שיפור במצבי בשום דרך, הבנתי שעליי לשנות גישה: עליי לחפש דרך לריפוי שלם. לאחר שיטוטים במרשתת (אינטרנט) נתקלתי בשיטת ההיגיינה הטבעית והתזונה החיה. השיטה קסמה לי. היא הייתה נראית כל כך טבעית, פשוטה והגיונית. לא הצלחתי להבין איך עד עכשיו לא שמעתי עליה.

כל כך שמחתי שהנה, מצאתי לי דרך חדשה שנראה שעושה טוב להרבה אנשים. עם זאת, רציתי לקבל ליווי תזונתי ולהתחיל את התזונה באופן הדרגתי, כיוון שהטלתי ספק ביכולתו של המעי שלי לספוג את התזונה החיה בבת אחת. הרגשתי שבנוסף לייעוץ תזונתי, אני רוצה לקבל טיפול נפשי-הוליסטי ולראשונה בחיי, להיות מטופלת אצל מישהו שיתייחס אליי כמכלול ולא יתמקד רק בבעיה אחת או בהיבט ספציפי.

המסע שלי עם יאיר גת 

כשהגעתי ליאיר אורו עיניי. פגשתי אדם שהחיוניות מתפרצת ממנו, שהחיוך שלו אמיתי וקורן, שכל כולו רוצה רק לעזור ולהעביר את הידע שלו הלאה. כבר בפגישה הראשונה יצאתי מלאת תקווה וחדורת אמונה, חיובית ואופטימית. מאותו רגע יאיר היה שותף מלא לכל התהליכים שעברתי, הן הנפשיים והפיזיים. הוא תמיד היה זמין לכל שאלה, תמך והאמין בי במאת האחוזים, חקר וניסה למצוא את הדרכים שייטיבו עמי בצורה המרבית ויובילו לשינוי הדרגתי ונכון.

לאט לאט השתפר מצבי הפיזי והנפשי. כמובן שהיו עליות וירידות בדרך, אבל תמיד יאיר היה שם כדי להזכיר שתהליכי ריפוי קורים בהדרגה ושעליי להיות סבלנית. בהדרגה ובזכות הליווי של יאיר, אימצתי את שיטת ההיגיינה הטבעית, גיליתי את נפלאותיה של התזונה הטבעית, התחלתי להבין כיצד עליי להתמודד כאשר מגיעות המחשבות הרעות, והפנמתי את חשיבותה המכרעת של החשיבה החיובית והקבלה העצמית על הבריאות הכללית.

נכון להיום, אני מרגישה יותר טוב משהרגשתי אי פעם; אני חיונית, מלאת מרץ, יודעת להתמודד עם לחצים, משוחררת מרגשות שליליים (עד כמה שניתן כמובן), מעריכה את עצמי ומחוברת מאוד לגוף שלי. וכמובן שגם התסמינים הפיזיים התאימו את עצמם: השלשולים פסקו ואיתם הדימומים, וגם הוסת החודשית שלי (שלא הייתה יציבה מעולם) הולכת ומתייצבת במגמת שיפור חיובית.

ובאשר ליאיר – לדעתי הוא מטפל בחסד. מהאנשים שנועדו לטפל באחרים ולהעניק להם ידע, הקשבה, הכלה, התמדה ועזרה בדרך להחלמה. מדובר באדם צנוע, אכפתי, סבלני ורגיש שאהבת האדם מתפרצת ממנו; הוא נוסך ביטחון ושקט ומעניק לאדם שמולו ידע מגוון והרבה אמונה ותמיכה שמאפשרים בסופו של דבר ניקוי אמיתי מבפנים החוצה: גם של הרעלים המוחשיים וגם של אלו שנמצאים במחשבותינו.

בזכות האישיות המדהימה שלו ויחד עם הידע המקצועי המרשים בתחומים שונים, מצליח יאיר לעשות אינטגרציה מופלאה בין טיפול פסיכותרפי לייעוץ תזונתי, ולשלבם לכדי טיפול כולל ומעמיק שנותן מענה לצרכים המגוונים והייחודיים של כל מטופל. מבחינה אישית, יאיר העניק לי כלים רבים הנוגעים לתחומי חיים שונים ועוזרים לי כיום (וגם בהמשך חיי) להתמודד עם האתגרים שהחיים המערביים מזמנים. המקצועיות, היצירתיות הטיפולית והאותנטיות שלו תורמים לקשר הבריא של מטפל-מטופל ומאפשרים שינוי אמיתי אצל המטופל. כל מפגש עם יאיר עזר לי לדייק את הדרך שבה אני הולכת, להסתכל על המסע שאני עוברת בצורה שונה ובריאה יותר, לקבל ולאהוב את עצמי באמת וללא התניות.

המלצתי לכל מי שמחפש ריפוי אמיתי או רוצה להעמיק בהבנת הנפש והתהליכים הפנימיים שאנחנו עוברים: פנו ליאיר. זכיתי לפגוש אדם כזה ועוד יותר זכיתי להיות מטופלת שלו.

בהערכה אינסופית, מרים.

יש דרך להגיע למערכת עיכול בריאה וחסונה. צרו קשר לייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות:

להעמקה ומידע נוסף:

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

רוצה לשמוע עוד

מלא/י את הטופס לשיחת היכרות ללא התחייבות