בריאות מתחת לעור

פסוריאזיס נחשבת היום על ידי הרפואה המערבית כמחלה אוטואימונית וכרונית – כלומר מחלה שאיננה ניתנת לריפוי. תווית זו נצרבת על הסובלים מתסמיני המחלה ומוקיעה אותם כחולים למשך כל ימי חייהם, ללא תקווה להחלמה. גם אתרי המומחים למיניהם מזהירים כי גם טיפול באמבטיות שמש ונטילת תרופות לא יסייעו להחלמה אלא רק יובילו לרמיסיה תקופתית – וכי עליהם לצפות להתקפה הבאה.

הסוד של רפואת ברית המועצות

במשך כ-20 שנה ועד פרוץ מלחמת העולם השניה, עבדה סבתי ז”ל כאחות מוסמכת באחד מבתי החולים בברית המועצות. מבין החולים בהם טיפלה במהלך עבודתה, מדהים במיוחד היה לשמוע אותה מספרת את סיפורו של חולה פסוריאזיס, שהגיע לאשפוז בבית החולים עם נגעים דמויי קשקשים אדומים-סגולים ומגרים שכיסו כמעט 100% משטח העור על גופו. אותו חולה יצא מבית החולים כעבור 30 יום בלבד כשגופו נקי לחלוטין מהנגעים מהם סבל כל ימי חייו. מהו אותו טיפול רפואי פורץ דרך שמערכת הרפואה הסובייטית של שנות ה-40 העניקה לאותו חולה? והאם אותו טיפול זמין לחולי פסוריאזיס גם בישראל, שנת 2017?

הגורמים למחלות העור

מחקרים רבים בתחום מצביעים על מכלול גורמים היוצרים את התנאים להיווצרותם של נגעי העור: נוכחות מוגברת של רעלנים בגוף, עודף חומציות, חוסר איזון הורמונלי, רקע גנטי, לחץ נפשי ועוד. כל אלה מעוררים תהליך מתמשך של דלקתיות שגוררת פעילות יתר של מערכת החיסון. הגישה הקונבנציונאלית מנסה ככל יכולתה לדכא את מערכת החיסון או את המצב הרגשי על מנת להדחיק את התהליך הדלקתי. גישה זו מחייבת “תחזוקה שוטפת” של תכשירים וחומרים כימיים/ביולוגיים היוצרים בעצמם עומס הולך וגובר על איברי ההורקה והניקוי של הגוף, על מערכת הדם והלימפה ועל המערכת העצבית מחד, והתעלמות מגורמי ההרעלה המקוריים מאידך – מה שגורר עלייה ברמת החומציות של הגוף, הצטברות של פסולת מטאבולית ומעודד את ההתפרצות הבאה של המחלה.

גישה מהפכנית לטיפול במחלות

מנגד, גישת הבריאות הטבעית מחוללת מהפיכה של ממש בהבנת חוקי הבריאות והסיבות למחלות מהן אנו סובלים: היא מגדירה את הבריאות כמצב נורמלי וטבעי של כלל האיברים והרקמות בגוף ואינה מתייחסת לתפקוד לקוי של איבר זה או אחר כמחלה אזורית – כי אם להפרת חוקי טבע בסיסיים המובילה למצב חולי כולל. בניגוד לגישות “טבעיות” מסורתיות אחרות, הטיפול על פי גישה זו אינו כולל תוספים, צמחי מרפא או תרופות אחרות אלא נשען על העיקרון כי טבוע בנו כוח המתקן, מחדש ובונה תאים, רקמות ואיברים בכל רגע נתון וכי הפרעה לאותו כוח על ידי חשיפת הגוף לרעלים (פנימיים או חיצוניים) מדלדל את מאגרי הגוף ולא מאפשר החלמה. הטיפול אם כן, מתבסס על “אי עשייה” – כלומר, סילוק הסיבות לעליית ריכוז הרעלים בגוף, חיסכון אנרגטי, אספקת חומרים מזינים חיוניים באופן מאוזן והפניית כלל משאבי הגוף, האינטלקטואל והנפש, לכיוון ריפוי.

אז מהו אותו “טיפול חדשני” ויעיל שקיבל אותו חולה לפני יותר מ-50 שנה?

קשה להאמין, אך במקרה זה לא הוצעו לו סטרואידים בצורת משחות או תרופות מדכאות לימפוציטים וגם לא תרופות ביולוגיות הפועלות ישירות על תאי ה-T. אותו חולה אושפז על מנת לקבל תמיכה בתהליך של צום רפואי ממושך בו הוזן אך ורק על ידי מים, שמש ומנוחה. אותו חודש איפשר לגופו מנוחה אמיתית והפניית כלל האנרגיה לסילוק הרעלים שהצטברו בגופו והופרשו דרך העור בשל עומס יתר על מערכות ההורקה. לגישה זו של צום רפואי ישנן אלפי עדויות מכל רחבי העולם, והיא פרקטיקה מקובלת ואפקטיבית לריפוי עם אחוזי הצלחה מרשימים במגוון מחלות: מדלקות כרוניות ועד מחלות קשות אחרות ונכללת בתוך סל של כלים יעילים, פשוטים וקלים ליישום שמציעה גישת הבריאות הטבעית.

מאחר והגורמים למחלת הפסוריאזיס הם מורכבים, גם הגישה הטיפולית צריכה להציע פתרונות רחבים לבעיה: לא רק טיפול סימפטומטי-נקודתי אלא שינוי תזונתי מקיף, שילוב של צומות מלאים או צומות מיצים, הימנעות מרעלים מזיקים (טבעיים כמו ניקוטין ואלכוהול וסינטטים כמו אלו המצויים למכביר בתעשיות הקוסמטיקה והניקיון) וכן תיקון ולמידה מחדש של הרגלי האכילה, השתייה, הנשימה, הפעילות והמנוחה, הלבוש, החשיבה וניהול הרגשות. במקרים מסוימים ניתן לשלב גם טיפולים תומכים כגון עיסוי, מדיטציה וכל שיטה אחרת המסייעת לכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף, משקיטה את הנפש ותורמת לאיכות החיים של המטופל. כל אלה הם חלק בלתי נפרד מחיים בריאים ומאוזנים וחולים המוכנים לקחת אחריות אישית על בריאותם חווים נסיגה אמיתית במחלה, עד לריפוי מלא.

המרכיב ההתנהגותי של המחלה

האתגר האמיתי של המטופלים לא נעצר בהבנה של סיבות המחלה ודרכי הנהגת הבריאות כי אם בהתגברות על לחצים ופיתויים מהסביבה הקרובה, לקיחת אחריות אישית על מצבם וויתור מרצון על הרגלי החיים שהביאו אותם למקום בו הם נמצאים היום. כאן נדרש שינוי תודעתי של ממש: בתפיסת ההבראה כתהליך מתמשך של שינוי, בפיתוח חשיבה בריאותית ובאימוץ והטמעה של הרגלי חיים חדשים דרך העצמה אישית ורתימת כל כוחות הנפש למסע המורכב אל עבר החלמה.

טיפול טבעי יכול לעזור לכם להחלים ממחלות עור כרוניות

השאירו פרטים לתיאום שיחת ייעוץ ראשונית
ללא עלות:

לקריאה והעמקה נוספת:

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email